Головна Новини області Зима – час сюрпризів, але не завжди приємних, особливо на дорозі.

Зима – час сюрпризів, але не завжди приємних, особливо на дорозі.

0
ПОШИРИТИ

Державтоінспекція Кіровоградщини звертається до водіїв та пішоходів з проханням не забувати: під час складних погодних умов потрібно бути зосередженим, уважним та обережним. Шановні водії! Не забувайте про пішоходів. Люди, що переходять дорогу, можуть посковзнутися і впасти. Тому намагайтеся не налякати пішохода різкими звуковими і світловимисигналами. При наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму.

А пішоходам варто пам’ятати декілька правил.

– Коли ви рухаєтеся по тротуару, то не поспішайте, не біжіть, бо можете посковзнутися і впасти.

– Ніколи не ковзайтеся, щоб не збити інших людей, які рухаються поруч, а ще тому, щоб ненароком не виїхати на проїжджу частину, бо це небезпечно.

– Не ходіть дуже близько біля краю тротуару, щоб вас не зачепила машина, яка випадково втратила керування.

– При переході дороги будьте особливо пильні. Переходьте її лише на переході й уважно придивляйтеся, щоб не було поблизу машин, або тільки тоді, як транспортні засоби вже зупинилися.

– Ніколи не перебігайте дорогу навіть коли немає транспорту, бо по слизькій дорозі бігти небезпечно.

– Ніколи не спускайтеся на санках або на лижах з тієї гірки, що веде на дорогу.

– Не грайтеся в рухливі ігри на тротуарах, поблизу проїжджої частини, не штовхайтеся, щоб не потрапити під колеса транспортних засобів.

– Коли чекаєте на зупинці громадський транспорт, ніколи не ставайте на край тротуару, тому що можете посковзнутися самі, або хтось ненароком може штовхнути вас, і ви потрапите під колеса.

– Обходьте транспортні засоби дуже уважно, коли обмежена або недостатня видимість. Спочатку переконайтеся, що машин нема, а тоді обходьте.

Зимова дорога криє в собі небезпеку, тому зосередьте на ній всю увагу.

СПР УДАІ Кіровоградської областіpressgai@ukr.net