Головна Надзвичайні події Жителям Кіровоградщини: пенсія у смартфоні

Жителям Кіровоградщини: пенсія у смартфоні

40
ПОШИРИТИ

11 вересня відбулася прес-конференція за участі заступниці Голови правління Пенсійного фонду України Ірини Ковпашко, де презентували онлайн послугу «Автоматичне призначення пенсії» та мобільний застосунок «Пенсійний фонд».

Більше не треба вистоювати довгі черги та оббивати незліченні пороги кабінетів Пенсійного фонду України! ПФУ запроваджує активне використання електронних послуг – тепер усе знаходиться у Вашому смартфоні.

З червня 2020 року близько 7 тисяч громадян подали анкети-заявки на автоматичне призначення пенсії онлайн, з яких на сьогодні відпрацьовано 94,2 %. Скориставшись сервісом, пенсія буде призначена автоматично після досягнення пенсійного віку з урахуванням всіх наявних в Пенсійному фонді даних без необхідності додаткових звернень та особистого відвідування сервісного центру Пенсійного фонду.

Для подачі заявки не потрібно мати великі комп’ютерні навички, більш того, редакція суспільно-інформаційного порталу «Діалог» підготувала для Вас детальну інструкцію.

ЯК ПОДАТИ ЗАЯВКУ НА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ОНЛАЙН?

  1. Авторизуватися (або зареєструватися) на Порталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП). КЕП (або ЕЦП) можна оформити онлайн, наприклад через Інтернет-банкінг Приват24.
  2. Із запропонованих в меню послуг обрати «Анкета-заява на автопризначення пенсії».
  3. Заповнити атрибути анкети (загальні дані; дані документу, що посвідчує особу; адреси проживання та реєстрації; дані щодо виплати пенсії та отримання пенсійного посвідчення).
  4. Додати скан-копії документів, які є обов’язковими для подання анкети-заяви та які користувач вважає необхідним надати до ПФУ для підтвердження його права на автоматичне призначення пенсії, та для визначення в автоматизованому режимі найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії. Документи розбито на групи для спрощення розуміння користувачем необхідності надання документів.
  5. Підписати анкету-заяву КЕП та надіслати її до органу ПФУ.

Після опрацювання анкети-заяви в ПФУ користувач на Веб-порталі отримує інформацію щодо стану її обробки та за даними анкети-заяви в автоматизованому режимі буде проінформований про настання права на призначення пенсії, включаючи дату такого призначення,та її розмір.

До прес-конференції також приєдналася по відео-зв’язку очільниця Пенсійного фонду Кіровоградщини Наталія Сімонян.

«Вже 77 мешканців Кіровоградської області скористалися послугою автоматичного призначення пенсії. Відразу ж пенсію було призначено 39 особам, у 35 громадян право на призначення пенсії настане у IV кварталі поточного року, у 3 осіб – у 2021 році, 2025 та 2033 роках», – повідомила Наталія Сімонян.

«Скориставшись сьогодні онлайн послугою щодо автоматичного призначення пенсії, вам у майбутньому не потрібно буде звертатися до сервісного центру – з настанням права на пенсію (будь-то через місяць, рік або навіть декілька років) виплату вам буде призначено автоматично!», – підсумувала посадовиця.

На додаток, вхід до особистого кабінету може бути здійснений через телефон або планшет. Достатньо завантажити мобільний застосунок «Пенсійний фонд» на власний пристрій. Версії програми для ОС Android тa IOS pозміщені в Google Play та AppStore відповідно.

За даними на 1 вересня 2020 року майже 150 тисяч осіб завантажили мобільний застосунок “Пенсійний фонд”.