Головна Новини області Як отримати біометричний паспорт в Україні

Як отримати біометричний паспорт в Україні

10
ПОШИРИТИ

Наразі біометричні паспорти міститимуть ту ж інформацію, що й звичайні закордонні. Термін їх дії також становитиме 10 років.

Як він виглядатиме? Біометричний паспорт матиме і паперові сторінки, їх буде досить багато – більше 30. Це пов’язано з тим, що оскільки безвізовий режим не введений, потрібне місце, де буде ставитися віза та штампи про перетин кордону.

На кожній сторінці будуть зображені історичні пам’ятки. На форзаці документу буде полоса з біометричними даними, яка міститиме ту саму інформацію, яка надрукована на папері. Додаткової інформації там наразі не буде. Ще минулого року прикордонники вже мали спеціальні пристрої для зчитування електронної інформації, зазначила Світлана Хитрова.

Наявність біометричного паспорту не означає безвізовий в’їзд. Наявність такого документу не гарантує безвізового в’їзду, наразі це просто документ з електронним носієм інформації і якихось додаткових переваг поки що він не дає, наголошує Світлана Хитрова.

Для того, щоб був впроваджений візовий режим з ЄС, зі своєї сторони Україна має виконати три умови:

–          створення міграційної служби;

–          впровадження біометричних документів;

–          закриття кордонів зі сходом – Білоросією, Росією та Молдовою.

Біометричний паспорт не буде дешевшим. Біометричний паспорт буде значно дорожчим за звичайний. Складники, з яких виготовляють ці документи, є імпортними. Через ріст долара виросла закупівельна ціна сировини, відповідно подорожчає і паспорт. Якою буде вартість біометричного документу, буде відомо орієнтовно в середині грудня.

Біометричні – лише закордонні. Наразі біометричними будуть лише закордонні паспорти, так як закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», який регламентує видачу внутрішніх паспортів, був прийнятий ще за президентства Януковича і зараз повернутий на допрацювання. Як розповіла Світлана Хитрова, попереднім проектом були передбачені двосторонні пластикові картки, які містили інформацію з одного боку українською мовою, з іншого – транслітерацію латиною.

Для чого потрібні біометричні документи? Поки не запроваджений безвізовий режим, немає сенсу терміново виготовляти біометричний паспорт, так як проблем з візами він сам по собі не вирішить, пояснює речник міграційної служби. Щоб запровадити безвізовий в’їзд, потрібні певні кроки від ЄС та української влади.

Якщо вже є звичайний закордонний паспорт. Законодавстовм передбачена можливість мати два, але не більше закордонних паспорти. За виготовлення другого паспорта доплачується додаткове державне мито. Відповідно, можна буде мати і звичайний, і біометричний паспорт, однак це не дасть додаткових переваг. За словами Світлани Хитрової, люди часто залишають старі паспорти, термін дії яких завершується, якщо там є важливі для них дані.

За матеріалами ТвоєМісто