Головна Новини області Яценюк: Україна повністю відмовляється від російського газу

Яценюк: Україна повністю відмовляється від російського газу

0
ПОШИРИТИ

Уряд України готується до зупинки поставок російського газу з понеділка.  Відповідне розпорядження дав профільним відомствам прем'єр Арсеній Яценюк.  "Доручив профільним відомствам готуватися до відключення з понеділка газу з РФ. Україна подає на Росію в суд", – заявив Яценюк.

Як повідомили "Українській правді" в прес-служба Кабміну, прем’єр доручив міністерствам, "Нафтогазу-України" та облдержадміністраціям переходити на план функціонування енергетичної галузі, який передбачає припинення постачання газу з РФ.

Керівництву НАК "Нафтогаз-України" та Міністру юстиції доручено завершити процедуру підготовки до захисту інтересів України у відносинах між НАК "Нафтогаз-України" та ОАО "Газпром" у Стокгольмському арбітражному суді.

Як відомо, 11 червня після чергового раунду тристоронніх газових переговорів у Брюсселі Україна відмовилась від пропонованих РФ умов знижки.

Україна наполягає на тому, щоб зниження ціни на газ було прописане в контракті, а не запроваджувалось рішенням уряду Росії.

Глава Міненерговугілля Юрій Продан назвав такі умови Росії неприйнятними для України і  сказав, що, швидше за все, Україна подаватиме у Стокгольмський арбітраж.

Україна і Єврокомісія мали намір провести ще один раунд переговорів, але Росія відмовилася від них lady-era pills до того, як Україна "погасить борг за газ".

Джерело: Українська правда