Головна Новини області Українські видобувачі не дають резервного газу країні?

Українські видобувачі не дають резервного газу країні?

0
ПОШИРИТИ

Приватні компанії-видобувачі газу в Україні хворобливо відреагували на пропозицію "Нафтогазу" закачувати 50% видобутого газу в ПСГ до 1 січня 2015 року.  Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

За його словами, вони де-факто відмовилися брати участь у створенні резервного запасу газу для країни.

"До початку опалювального сезону ми розраховуємо, що вдасться створити ресурс в ПСГ не менше 17 млрд кубометрів", – зазначив він.

За словами Коболєва, зараз в українських ПСГ – близько 16 млрд кубометрів газу. З них "Нафтогазу" належить близько 12 млрд.

Як відзначає Коболєв, в наступному зимовому сезоні приватні компанії будуть мати у своєму розпорядженні 2,7 млрд кубометрів газу (якщо вважати чистий видобуток приватних компаній, а також видобуток газу за договорами про спільну діяльність з держкомпаніями).

В основному цей обсяг буде поставлений промисловим споживачам за прямими ladyera договорами. Ціна для них встановлюється національним регулятором і повинна бути ринковою, тобто відповідати цінам, по яких Україна може купувати імпортний газ, уточнює Коболєв.

Джерело: Українська правда