Головна COVID-19 Кіровоградська область У Кропивницькому відкрили першу комунальну лабораторію, де будуть робити ПЛР та ІФА...

У Кропивницькому відкрили першу комунальну лабораторію, де будуть робити ПЛР та ІФА тести

104
ПОШИРИТИ

Як повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко, від сьогоднішнього дня на базі обласної лікарні буде працювати комунальна ПЛР-лабораторія.

«Майже пів року наша обласна лікарня готувалася до цього моменту. Тривали ремонти за всіма стандартами і вимогами МОЗу, наші меценати ще навесні придбали необхідне обладнання», – зазначив він на своїй сторінці у Фейсбук.

За словами очільника Кіровоградщини, завдяки новій ПЛР-лабораторії, область зможе діагностувати більше людей та оперативніше перевіряти на коронавірус медиків обласної лікарні.

«Сьогодні головна лікарка Лариса Андреєва і лікарка ПЛР-лабораторії Олена Бондаренко продемонстрували мені все: від спеціального дезінфікуючого килимка на вході, душових, спецодягу і пробірок, до того, як спеціаліст буде пересуватися по лабораторії і як відбуватиметься сам аналіз. І знаєте, коли вони з таким захопленням розповідали, я зрозумів, наскільки розраховують медики на роботу цієї лабораторії. Усе вийшло ідеально» – підсумував Андрій Назаренко.

Як повідомлялося раніше, на витратні матеріали (ІФА та ПРЛ) для діяльності новоствореної лабораторії обласний бюджет виділив понад 500 тисяч гривень.