Головна Відео Старий кінь дороги не псує: “Іж” не підвів (Відео)

Старий кінь дороги не псує: “Іж” не підвів (Відео)

0
ПОШИРИТИ

Старий кінь дорогу не зіпсував: до 113 кілометрів за годину вдалося розігнати раритетний радянський мотоцикл «Іж-49» 1951 року випуску. Коли модель виробляли, їй було прописано не більше 90 кілометрів. Але після модернізації «Іж» став прудкішим. Щоправда, своїх господарів – розчарував. Ті планували побити позначку 120 за годину, але«Іж» не подужав. Довелося задовольнятись українським рекордом швидкості для раритетів. До поїздки на рекорд залишаються лічені хвилини, а мотоцикл на перший погляд і на мотоцикл не схожий. Радянський «Іж-49» до перегонів розібрали, модернізували, удвічі полегшили та паливний бак замінили. Тож тепер на ньому далеко не заїхати.

Назар Лаврушко, гонщик: «Ровно литр тут, километров на 12-14».

Їздити на такому залізному коні – ціла наука, розповідає гонщик з 10-літнім стажем, Назар.

Назар Лаврушко, гонщик: «Відчуття чудові. Особливо, коли ось ця пряма впирається в груди. Положення – максимально аеродинамічне, яке ми змогли розвинути з незмінною конструкцією рами – от, от так от на ньому їхати. Цей мотоцикл не предназначений для наших доріг».

Кілька десятків кіл на стадіоні «Чайка» зі швидкістю понад 100 кілометрів за годину наїздив Назар. Усе – під пильним оком та радаром даішника.

Руслан Михайлюк, інспектор ДАІ: «Швидкість була 110 початкова, 113 максимальна. На дорозі це, звичайно, перевищення швидкості, але для такого мотоцикла такого року – 51 року – це доволі таки висока швидкість».

Зафіксоване радаром – задокументували у Книзі рекордів України. Щоправда, розігнатися до 120 кілометрів за годину – як планувалося спершу – не вдалося з технічних причин.  

Ігор Підчибій, представник Книги рекордів України: «Впервые в нашей lady era pills стране на чуть-чуть модернизированном мотоцикле был установлен рекорд скорости. То есть, мы зафиксировали максимальную скорость 113 километров».

Стрічка про гонщинків кілька років тому надихнула мотолюбителів зробити щось подібне в Україні. Найшвидший у світі раритетний мотоцикл розігнався в США до 160 кілометрів за годину. Назар Лаврушко з компанією мріє поїхати до Америки і там – на «Іжі» – побити цей рекорд.

Джерело: 5 канал