Головна Надзвичайні події Що приховує КП «Теплоенергетик»?

Що приховує КП «Теплоенергетик»?

0
ПОШИРИТИ

Комунальне підприємство «Теплоенергетик» відмовляється надавати документацію та матеріали для аудиту. Що приховує керівництво?

З 26 жовтня 2021 року фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області проводять державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Теплоенергетик» Кропивницької міської ради за період з 01.01.2011 по 30.09.2021.

Спочатку аудиторам надали всі потрібні документи, проте 12 січня 2022 року директор підприємства раптово передумав. Всі матеріали, що стосуються використання бюджетних коштів, відібрав головний бухгалтер підприємства. Наступного дня (13.01.2022) аудитори вручили керівництву «Теплоенергетика» повторний запит на надання потрібних документів. Проте директор підприємства з невідомих причин відмовився їх надавати. Свою позицію він згодом пояснив тим, що, на його думку, вимога державних аудиторів щодо надання інформації та документів є незаконною.

Крім того, якщо вже перевіряти, – то тільки під пильним керівництвом працівників бухгалтерії, ані на крок не відходячи від них. Якщо аудитори пристануть на таку пропозицію, то широким жестом їм вибірково дозволять ознайомитися лише з чітко визначеною інформацією, яку вважає за доцільне надати підприємство.

Вочевидь, керівництву «Теплоенергетика» є що приховувати. Скажімо, нестачу основних засобів, збитки, порушення при виконанні поточних та капітальних ремонтів чи придбанні товарів на суму 973,5 тис. грн та можливі факти незаконного використання бюджетних коштів на 220,6 млн грн. Якби не було проблем, то керівник установи, яка утримується коштом міського бюджету, мав би бути зацікавлений в отриманні реальної картини стану фінансово-бюджетної дисципліни підприємства.

Дії посадових осіб «Теплоенергетика» порушують вимоги чинного законодавства, а надумані причини відмови в наданні документів наштовхують на думку, що керівництво підприємства боїться перевірки і сподівається вийти сухим із води. Тому Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області вже звернулося до міського голови Кропивницької міської ради Андрія Райковича та Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області з проханням урегулювати зазначене питання та зобов’язати керівництво КП «Теплоенергетик» надати фахівцям управління всі необхідні для аудиту матеріали та документацію.

Сподіваємося на підтримку міського голови Андрія Райковича та відповідну реакцію правоохоронних органів. Наголошуємо, що місцеві та комунальні ресурси мають бути під контролем, адже це кошти платників податків – нас із вами!

Прес-служба Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області