Головна Новини області Росія ризикує: зірветься перемир’я, посилять санкції

Росія ризикує: зірветься перемир’я, посилять санкції

0
ПОШИРИТИ

Колишній міністр фінансів пророкує Росії скорочення lady-era pills економіки на 5%, якщо санкції посилять.  Перемир'я на Донбасі потрібне всім сторонам конфлікту, але найбільше Росії, яка через агресію проти України

ризикує своєю економікою. Як пише New York Times, про це сказав колишній міністр фінансів Росії Олексій Кудрін, який також був радником президента Володимира Путіна.

Він пояснив, що санкції Заходу, які вже введені, призвели до втрати 1% від ВВП. Здавалося б, це мізерний відсоток. Однак російська економіка серйозно відчула на собі дію обмежень.

Якщо перемир'я на Донбасі зірветься, ЄС і США не лише не знімуть санкції, а ще й посилять їх. За словами Кудріна, це призведе до серйозних наслідків. Якщо обмеження Заходу проти нафтових компаній Росії залишаться в силі, це поставить хрест на зростанні економіки в 2015 році.

Якщо ж ЄС посилить санкції, як і обіцяв у разі зриву перемир'я, то російські банки можуть відключити від міжнародної платіжної системи SWIFT. А це призведе до того, що в Росії почнеться рецесія, а ВВП скоротиться на 5% за два роки.

В цей же час, на думку Кудріна, українсько-російський конфлікт не вирішиться найближчим часом і затягнеться на два чи три роки. А це означає, що Росії доведеться забути про інвестиції із Заходу, необхідні їй для розвитку.

Нагадаємо, з початку перемир'я на Донбасі загинули 16 військових, 98 поранено.

 

Джерело: Дзеркало тижня