Головна Новини області Приютівка себе увіковічила (Фото)

Приютівка себе увіковічила (Фото)

1
ПОШИРИТИ

Сьогодні на в’їзді до селища Приютівка відбулася приємна подія для його жителів – відкриття обеліску. На ньому, окрім дати заснування – 1831 рік, викарбовано фото селища з лебедями на річці Інгулець та храмом Святого Георгія, що є невід’ємним символом Приютівки. Ідея оформити у такий спосіб знак належить секретарю селищної ради ВікторіїЛисенко. Цього дня на відкриття обеліску завітав голова райдержадміністрації Віталій Згама, учнівський та педагогічний колектив Березівського ліцею, учні Цукрозаводського НВК, працівники селищної ради та депутати. У своїй промові очільник району зазначив, що у районі є лише два селища – Нова Прага і Приютівка. І обидва заслуговують цього звання. А сьогоднішня подія, свідками якої ми є, продовжить історію, яку потім вивчатимуть наші діти. «Мені дуже приємно, що Приютівка поступово, але впевнено наближається до європейського рівня. Тут добре розвивається інфраструктура, не зважаючи на те, що сільськогосподарських угідь на території зовсім немає, є лише виробничі об’єкти, яким вдається наповнювати селищний бюджет», – сказав Віталій Миколайович. Також він висловив вдячність виконкому селищної ради, депутатському корпусу та секретарю Вікторії Лисенко, які докладають максимум зусиль, щоб територія розвивалася та розквітала.

Вікторія Лисенко висловила сподівання, що цей знак милуватиме око не лише жителям Приютівки, а й слугуватиме путівником для його гостей, а також просто проїжджих. Щоб люди знали, що в Олександрійському lady era pills районі є така гарна з цікавим історичним минулим Приютівка, якій 39 років тому присвоїли статус селища.

Тамтешні жителі розповідають, що раніше Приютівка відносилася до Протопопівки. Люди довго боролися за те, щоб відокремитися, адже, якщо в селі проходили будь-які свята, потрібно було добиратися в центр Протопопівки, а це для селян було незручно. Тож спільно з громадою вирішили розділитися на два населених пункти. Але потім виникла проблема з самою назвою і пропозицій було безліч. Неподалік Протопопівки був розташований хутір – Приютівка, і люди вирішили назвати так і село. А 24 жовтня 1974 року йому присвоїли новий статус – селище міського типу.

Джерело: Олександрійська райдержадміністрація