Головна Новини Презентація на Кіровоградщині: Шукати, що є між нами спільного

Презентація на Кіровоградщині: Шукати, що є між нами спільного

54
ПОШИРИТИ

Недавно в ОУНБ ім. Д.Чижевського м. Кропивницького презентували книгу громадського діяча, історика та публіциста сумчанина Віктора Рога «Ієрархія національних пріоритетів», видану минулого року.

У заході взяв участь і автор видання – перший голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу, член Науково-ідеологічного центру ім. Д. Донцова, а також головний редактор тижневика ОУН (б) «Шлях Перемоги».

«Ієрархія національних пріоритетів» – це сто текстів: публіцистичні статті, виступи, спогади, інтерв’ю, написані в період із 1991 по 2018 р., надруковані в різних виданнях й актуальні, незважаючи на час публікації, й зараз. Бо теми, порушені в книзі, – це російсько-українські відносини, боротьба з «п’ятою колоною», національна безпека. Віктор Рог акцентував на тому, що ще в 1991 р. він не раз говорив, що «Росія нас без крові не залишить», що «поки ми не подолаємо п’яту колону тут, в Україні, не матимемо перспектив». Публіцист сказав, що наші вороги – зневіра, зрада та заздрість і закликав шукати те, що є між нами спільного, а не те, що нас роз’єднує.

Віктор Рог також розповів про завдання українського націоналізму. А це – формування національної мети, мобілізація національної волі й організація національної сили. Автор «Ієрархії…» розвінчав деякі з міфів про український націоналізм. Зокрема про зв’язок ОУН із нацистами.

Під час проведення заходу в бібліотеці Віктор Рог також презентував передрук маловідомої роботи визначного діяча ОУН – Верховного Команданта Збройних Сил Карпатської України полковника Михайла Колодзінського «Воєнна доктрина українських націоналістів» (1938 р.), написану за рік до його загибелі. Представлено й інші книги видавництва «Українська видавнича спілка ім. Ю. Липи».

Презентація «Ієрархїї національних пріоритетів» відбулася також у м. Бобринці.