Головна Новини області Погашення заборгованостей – на контролі кіровоградської обласної влади

Погашення заборгованостей – на контролі кіровоградської обласної влади

0
ПОШИРИТИ

Заступник голови обласної державної адміністрації Галина Пастух провела засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати. На початку засідання – короткий аналіз загальної ситуації в області із заборгованістю станом на 1 січня.


– Загальна сума заборгованості по області складає 32,5 млн. грн., що на 7,2 млн. грн. менше до 1 січня минулого року року. За 16 економічно активними підприємствами рахується 7,4 млн. грн. (23% від загальної суми боргу). Відсутня заборгованість із заробітної плати працівникам бюджетної сфери та на підприємствах торгівлі і сільського господарства, – зазначила Галина Пастух.
Основну увагу члени комісії зосередили на аналізі оперативної ситуації із заборгованістю, що склалася на початок 2014 року. Зокрема, заборгованість виникла на таких підприємствах, як ТОВ "Сабівський гранітний кар’єр"(16,5 тис. грн.), ТОВ "ДОР-СТРОЙ" (167,4 тис. грн.) та ДП по видобутку бурого вугілля "Бурвугілля" (4,9 тис. грн.).
Як зазначила посадовець, сума боргу на економічно активних підприємствах комунальної форми власності протягом грудня 2013 року погашена в повному обсязі.
Зменшення заборгованості спостерігається на державних підприємствах – за рахунок погашення 111,3 тис. грн.. на ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" та 169,3 тис. грн. на ДП "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів №2". Загалом, сума боргу на економічно активних державних підприємствах області складає 4,8 млн. грн., у тому числі на ДП "Кіровоградський ремонтний завод" – 1 млн. грн lady-era pills
Зменшилася сума боргів і на підприємствах – банкрутах (24,2 млн. грн.). На економічно неактивних підприємствах сума боргу залишилася без змін (0.9 грн.).
Галина Пастух подякувала керівникам підприємств м. Світловодська, Гайворонського, Голованівського, Долинського, Онуфріївського та Ульяновського районів за ліквідацію боргів із заробітної плати на зазначених територіях.
– За ініціативи Президента України у державі відбуваються масштабні реформи, зокрема, у соціальній сфері, здійснюються заходи, спрямовані на підвищення заробітних плат та пенсій. Тому одне з головних питань, яке турбує Главу держави, і потребує нагального вирішення, питання погашення заборгованості із заробітної плати. Позиція Президента у цьому питанні є принциповою, – наголосила Галина Пастух.
– Вчасна виплата заробітної плати – питання номер один для влади. Тому керівникам територій необхідно наполегливо працювати на упередження фінансових негараздів, тримати на постійному контролі виплату заробітної плати, і головне – не допускати подальшого зростання боргів. Це вимога Президента, яку він поставив перед владою на місцях, – підкреслила заступник голови облдержадміністрації.

Джерело: Кіровоградська обласна державна адміністрація