Головна Новини області Подарунки, які не оподатковуються

Подарунки, які не оподатковуються

0
ПОШИРИТИ

Статтею 174 Податкового кодексу України встановлено однаковий порядок оподаткування для доходу, отриманого у спадщину та доходу, отриманого  як дарунок від фізичних осіб. Порядок оподаткування цих доходів залежить від ступеня споріднення із спадкодавцем або дарувальником.

 Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.

Отже, якщо фізична особа  у 2013 році отримала спадщину або дарунок від члена сім’ї І-го ступеня споріднення, то вартість отриманої власності оподатковується за 0-ю ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно, за умови, що фізична особа, яка отримала таку спадщину (подарунок),  у  звітному році не отримувала інших доходів, які підлягають обов’язковому декларуванню. 

Фізична особа, яка отримала у 2013 році спадщину або дарунок від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, повинна lady era pills сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості отриманого та подати декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем проживання (прописки). Декларацію необхідно подати до 1 травня 2014 року,  а сплатити податок  – до 1 серпня 2014 року.

Звертаємо увагу, що  відповідальними за сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету та подання декларації, є громадяни, які отримали у спадщину або дарунок майно, грошові кошти, майнові чи немайнові права.

Джерело: Прес-служба ГУ Міндоходів у Кіровоградській області