Головна Новини області Підприємці, до Книги обліку залишки можете не вносити!

Підприємці, до Книги обліку залишки можете не вносити!

0
ПОШИРИТИ

З метою полегшення ведення обліку підприємцями-загальносистемниками та самозайнятими особами (крім єдинщиків) Міндоходів опрацювало та затвердило нову форму Книги разом із порядком її ведення. Відповідний наказ набрав чинності 18 жовтня. Кількість граф у новійКнизі скоротилася з 12 до 9. У ній, як і раніше, є місце для відображення доходів і пов’язаних із його одержанням витрат, а також чистого оподатковуваного доходу. Також додано нову графу 3 „Сума повернутих коштів за товари (роботи, послуги)”, яка виключається з доходів підприємця. Витрати ж до графи 6 Книги необхідно вписувати в день одержання доходів, із якими вони мають зв’язок. Приємною новиною є виключення з форми Книги граф для обліку залишків та руху товарів, із заповненням яких у бізнесменів виникало чимало труднощів.

Крім того, нині уже немає необхідності заводити окремі книги на найманих працівників, достатньо однієї, яку приватний підприємець повинен зареєструвати в органі Міндоходів за місцем свого проживання.

Ще одна новація – можливість вести Книгу як у паперовому, так і в електронному вигляді. Щоправда, аби скористатися перевагами електронного lady era pills обліку, необхідно отримати посилені сертифікати відкритих ключів в акредитованому центрі сертифікації електронних ключів та скласти договір з органом доходів і зборів про визнання електронних документів. При цьому заяву про реєстрацію електронної книги необхідно надсилати в електронному вигляді з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису.

Джерело: Прес-служба ГУ Міндоходів  у Кіровоградській області