Головна Новини Не сплачуєш аліменти – вилазь із машини!

Не сплачуєш аліменти – вилазь із машини!

7
ПОШИРИТИ
алименты

Останнім часом поширюється інформація щодо прийняття Верховною Радою України нового законодавства про посилення відповідальності за несплату аліментів, які законодавчі зміни прийнято та коли вони почнуть діяти? Сайт Dialoginfo.org звернувся за коментарем до начальника Фортечного відділу державної виконавчої служби міста Кропивницький Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області Сергія Валерійовича Федотова.

– Так, дійсно 07.12.2017 р. Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» який набере чинності 06.02.2018 р. Даним законом внесено зміни до низки нормативно правових актів, які суттєво вплинуть на неплатників аліментів та змусять їх більш старанніше виконувати свої батьківські обов’язки.

Серед основних нововведень слід відзначити нові засоби примусового виконання, яким передбачається, що у разі наявності заборгованості зі сплати аліментів, яка становить шість місяців відповідних платежів до погашення заборгованості у повному обсязі, на підставі постанови державного виконавця встановлюються тимчасові обмеження боржника у праві керування транспортними засобами, користування зброєю, у праві полювання та у праві виїзду за межі України. До того ж, передбачається, що у разі несплати аліментів і виникнення заборгованості за шість місяців, до боржника можуть застосовуватись соціальні роботи. Соціальними роботами є суспільно корисні оплатні роботи, вид яких визначається органами місцевого самоврядування, та які один із батьків виконує у вільний від основного місця роботи час. Такі роботи призначатимуться виключно постановою суд, і отримані за такі роботи кошти будуть перераховуватись стягувачам в рахунок погашення заборгованості. Якщо боржник буде ухилятись від відбування соціальних робіт, невідбутий строк соціальних робіт може бути замінено адміністративним арештом до п’ятнадцяти діб.

Внесено зміни й до Сімейного кодексу України в частині вирішення питання про тимчасовий виїзду дитини за межі України без згоди батька чи матері. Згідно із запропонованими змінами, той з батьків, з яким рішенням суду визначено місце проживання дитини, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України. Отже, тепер, щоб поїхати з дитиною на лікування чи cialis generic tadalafil відпочити lady-era pills за межами України, не потрібно буде отримувати згоду другого з батьків, що суттєво прискорить процедуру перетину кордону.

Тож наостанок хочу порекомендувати батькам, які не сплачують аліменти на утримання дітей і аби в подальшому державними виконавцями до них не застосовувались заходи примусового виконання необхідно систематично і в повному обсязі сплачувати аліменти та не допускати порушення прав дитини.