Головна COVID-19 Кіровоградська область На Кіровоградську область виділено 45 мільйонів гривень для облаштування киснем лікарняних ліжок

На Кіровоградську область виділено 45 мільйонів гривень для облаштування киснем лікарняних ліжок

122
ПОШИРИТИ

Уряд прийняв рішення про виділення субвенції з державного бюджету на обладнання лікарняних ліжок киснем. На Кіровоградщині планують облаштувати ще тисячу ліжок для хворих у лікарнях.

Про це під час брифінгу розповів голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко.

На Кіровоградську область виділено 45 мільйонів. З них 11 мільйонів, які було виділено у жовтні, вже пішли на забезпечення необхідним в обласній лікарні, в Центральній міській лікарні, Олександрійській міській лікарні, Маловисківській та Добровеличківській ЦРЛ.

Цього тижня очікують на надходження 34 мільйонів. За ці гроші планують облаштувати ще близько 1000 ліжок киснем.

«Ми повністю хочемо переформатувати в лікарню під коронавірус наш обласний госпіталь для ветеранів. Там буде зроблено 210 ліжок з централізованою подачею кисню. Цього тижня підписуються документи, розпочинаються роботи. Задача стоїть, щоб до 15 грудня система подачі кисню до всіх ліжок працювала. Це коштуватиме близько 6 мільйонів гривень.

Друга лікарня – це Центральна районна лікарня на Балашівці. Вона теж буде повністю переформатована під хворих на коронавірус. Там зроблять 250 ліжок з централізованою подачею кисню. На це теж піде близько 6 мільйонів.

Рано чи пізно епідемія закінчиться, а централізована подача кисню, якщо її зробити якісно, залишиться в лікарні і буде використовуватися для потреб медзакладу», – розповів очільник ОДА.

Крім цього, за словами Андрія Назаренка, на цьому тижні укладуть договір на поставку кисневих концентраторів:

«Кисневі концентратори мобільні, 10-літрові. Вони будуть розподілені між іншими нашими медичними закладами області. Один кисневий концентратор коштує близько 40 тис. грн».