Головна Надзвичайні події На Кіровоградщині може з’явитися промисловий титановий комплекс

На Кіровоградщині може з’явитися промисловий титановий комплекс

95
ПОШИРИТИ
На засіданні Кабміну обговорювали питання створення інноваційного титанового кластеру в області.
«Ще десять років тому така ідея задавалася чимось фантастичним, але зараз, завдяки компанії «Велта», ми розуміємо, що це вже сьогоднішній день та сучасні реалії. Це дасть регіону інвестиції, наразі озвучується цифра у 270 мільйонів доларів капіталовкладень!», – повідомив голова Кіровоградської ОДА Андрій Назаренко.
Андрій Назаренко додав, що в області планується повний цикл переробки титану – не лише видобуток, а й виробництво кінцевого продукту. Із титану вироблятимуться медичні імплантати, індивідуальний захист військовим, а також складові хімічної, оборонної, автомобільної промисловостей. Для цього планують реіндустріалізувати Новомиргородську шахту, «Велта» готується до будівництва промислового титанового комплексу.
Очільник регіону підкреслив, будівництво комплексу забезпечить розвиток інфраструктури довкола підприємств, сучасні технології на виробництві, створення близько 2 тисяч нових робочих місць, достойні зарплати, наповнення бюджетів і добробут жителів Кіровоградщини.
«Земля Кіровоградщини багата на корисні копалини – це не секрет. Переконаний, після підсилення сектору з залучення інвестицій, ми зможемо розвивати наші інші родовища – насамперед, літію і графіту», – підсумував Андрій Назаренко.