Головна Новини області На Кіровоградщині відкрили їдальню

На Кіровоградщині відкрили їдальню

4
ПОШИРИТИ

Видання продовжує цикл статей «Відкрита їдальня». 18 лютого ми завітали до загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 і спробували страви, якими харчуються учні.

Насамперед, ми поспілкувалися з самими дітьми, які розповіли про те, як їх харчують. Розповідає учень школи Олександр: «Нічого смачного в нашій їдальні немає. Є ті страви, які, за моїм смаком – найгірші. Я хочу про них розповісти. Перш за все це гороховий суп, який за видом схожий на варений горох, поєднаний з ложкою картопляного пюре. Таке враження, ніби туди налили оцту, бо він кислий. Далі, час від часу нам дають картопляне пюре. Іноді воно схоже на пюре з пачки, ніби якесь штучне. Окремо хочу сказати про сосиску найнижчої якості, яку додають до другої страви. Випечена піца – шедевр кулінарії, який містить моркву, трохи сиру, кетчуп і три шматочки ковбаси. Але я хочу сказати про те, що є і смачні страви, які варто спробувати. Здоба дуже гарна і пиріжки з картоплею, чай.»

Після розповіді учня школи йдемо до директора Олени Подвиженко, яка сказала наступне: «Розумієте, в усіх дітей різні смаки, комусь смачно, а комусь – ні. Крім того, хочу додати про те, що нещодавно наш навчальний заклад відвідували губернатор області, мер міста та начальник відділу освіти, які промоніторили їжу в їдальні. Справа в тому, що під час цього моніторингу було сказано, що на сім гривень, які виділяються на харчування дитини, не можна її повноцінно нагодувати. Нам було рекомендовано шукати додаткові кошти на забезпечення повноцінних обідів дітей».
На адресу редакції 5 жовтня 2015 року надійшов лист, який паралельно був адресований до міськвиконкому, директору ЗОШ № 3 та відділу освіти. У документі було сказано про те, що діти незадоволені харчуванням – їжа холодна та несмачна. За словами батьків, які попередньо спілкувалися з дітьми: якість ковбасних виробів – низька. Після вживання їх діти скаржаться на біль у животі. Батьки просять відповідного реагування та виправлення ситуації. Щодо такого випадку спілкуємося з ученицею школи Марією: «Я раніше купувала у їдальні піцу, вона мені дуже подобалася. Зранку не встигла вдома поїсти і купила цю страву. Вже через декілька уроків мені стало погано і я вимушена була йти додому.»
Для того, щоб повноцінно розібратися у ситуації з харчуванням у навчальному закладі, прямуємо до їдальні, з дозволу керівництва, і просимо надати для проби продукти, на які скаржаться. Оцінюємо: 1. 67-f-9Гороховий суп – смачний і гарячий. Містить горох, картоплю, піджарку та моркву. 2. Картопляне пюре – не смачне та водянисте. Колір – сірий, але гаряче. До нього є салат та шматок м’яса. 3. Піца – містить декілька шматків ковбаси середньої якості, сир, томатну підливу і є досить смачною. Сосиска – низької якості з барвником, видно, що навіть змінився колір тіста. Під час випікання він став рожевим. Крім того, ми спробували пиріжки та здобу, які гарно смакують.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Валентина Грузін розповіла нам про тих, то харчується у їдальні: «Учні 1 – 4 класів (384 особи) мають безкоштовне харчування за три гривні в день, куди входить чай або компот та булочка. Крім того, категорійні діти (малозабезпечені – 27, під опікою – 13, сироти – 2, діти учасників АТО – 21) харчуються за 7 гривень у день за державні кошти. Меню складається щодня, і нещодавно ми його урізноманітнили. Воно включає в себе перші страви (борщ, розсольник, супи), другі страви (картопляне пюре, каші, макаронні вироби), до яких додається або сосиска, або вироби з м’яса (котлета, відбивна) та салат. Класні керівники кожного ранку дають відповідну кількість дітей для харчування. На сьогоднішній день ми навіть ввели практику вибору страв для дитини. Тобто ми запитуємо, що вони б бажали їсти із запропонованого меню (першу чи другу страву).»
Їдальню обслуговує ПП Ульяніч Любов Олександрівна, яка повідомила нам, що за доплату батьків (7 гривень в день) харчується ще приблизно 30 – 40 осіб. Ми промоніторили також продаж заборонених товарів у їдальні (чіпси, сухарики, солодка вода) і можемо сказати про те, що таких там учням не продають. Ми запитали з дозволу батьків одного з учнів школи (Кирило, 10 років) щодо цієї ситуації: «Чіпси, сухарі та солодку воду у школі не продають. Ми там можемо лише придбати мінеральну воду, сік, бісквіт в упаковці та інше.»

Джерело: Наша Знам'янщина