Головна Відео Місцеві вибори 2020 на Кіровоградщині: казуси та порушення

Місцеві вибори 2020 на Кіровоградщині: казуси та порушення

132
ПОШИРИТИ

На одній з виборчих дільниць Кіровоградщини не дорахували 10 незаповнених бюлетенів. У Кропивницькому виборець демонстративно порвав свої бюлетені, а на дільниці в смт.Власівка 4 із 6 членів ДВК, на момент відвідування дільниці спостерігачем ОПОРИ, закрилися в сусідній кімнаті.

На Кіровоградщині поліцейські встановлюють обставини недостачі 10 виборчих бюлетенів. 

Як повідомляє сектор комунікації поліції Кіровоградської області, після завершення голосування членами дільничної виборчої комісії проводився підрахунок бюлетенів у скриньках для голосування, а також наявних у членів комісії – не використаних бланків. У результаті виявлено недостачу 10 бланків незаповнених бюлетенів.

Інформацію за цим фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 2 ст. 158-1 Кримінального кодексу України.

У Кропивницькому на дільниці № 350903, що розташована в дитячому садочку «Ластівка», виборець демонстраційно порвав бюлетені і висловився нецензурною лайкою.

А на дільниці №350811, що в смт. Власівка Світловодського району, члену ДВК довелося виламувати двері.

Як повідомив спостерігач ОПОРИ, на виборчій дільниці №350811 перебувало 2 члени комісії із 6. Всі інші були в сусідній кімнаті.

«На наше прохання показати ранковий протокол засідання і питання, де всі інші члени комісії. Члени ДВК зазначили, що вони в сусідній кімнаті. Згодом виявилося, що не можна відкрити двері. Один із членів комісії виламав двері. Члени дільничної виборчої комісії розповіли, що пили чай і наголосили, що попрацювали вранці, адже на цій дільниці голосують пацієнти пансіонату для ветеранів війни та праці. Згодом показали ранковий протокол засідання», – зазначив спостерігач ОПОРИ.

Згідно зі ст. 212-123 Кодексу про адміністративні правопорушення України пошкодження, приховування, знищення виборцем, учасником референдуму свого виборчого бюлетеня або бюлетеня для голосування на референдумі, або винесення його за межі приміщення для голосування – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У частині 4 статті 36 Виборчого кодексу України йдеться, що засідання виборчої комісії є повноважним за умови присутності на ньому більше половини її складу.