Головна Надзвичайні події Міська рада Кропивницького надала ділянку в оренду у 44 рази дешевше початкової...

Міська рада Кропивницького надала ділянку в оренду у 44 рази дешевше початкової вартості

7
ПОШИРИТИ

Сьогодні, 21 серпня, у міській раді Кропивницького відбулися земельні торги (аукціони) з продажу права оренди. Одну з ділянок, за яку попередньо пропонували 80 тисяч гривень, передали іншій особі. Розмір орендної плати для неї виявився у 44 рази менший.

У порядку денному знову було наявне питання щодо земельної ділянки на вулиці Короленка, хоча аукціон по ній проводився минулого разу. Мова йде про 30 «квадраті»” у мікрорайоні Новомиколаївка (так звані, “квіткові ряди”), за які 26 червня змагалися місцеві підприємці.

У результаті конкуренції ціна зі стартової (1714 гривень) була піднята до 80 000 гривень. Перемогу тоді здобув ФОП Олександр Дудін, який сплатив відповідні кошти, але пізніше виявилося, що торги анульовано. Офіційна підстава анулювання згаданого аукціону – «Відмова переможця від укладення договору купівлі-продажу або договору оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки. Лист Міської ради міста Кропивницького від 02.07.2020 року № 3322/52-05-22». Сам підприємець називав ситуацію, що склалася, абсурдною і штучно створеною.

Ділянку повторно виставили на аукціон сьогодні, 21 серпня.

Імовірно, зважаючи на попередній досвід, Олександр Дудін участь в земельних торгах по вказаному об’єкту вже не брав. У результаті її віддали іншій особі, яка на рік за користування землею на вулиці Короленка сплачуватиме 1748 гривень, тобто у 44 рази менше, порівняно із результатами анульованих торгів.

На це емоційно відреагував і сам підприємець:

«Ви бачите, як відбуваються аукціони? Чому так мало інформації про проведення аукціонів? Я на цю оренду не реєструвався принципово. Я готовий був сплачувати 80 тисяч у бюджет міста, але “придумали” привід, що я сам не підписав договір оренди. Уже просто набрид весь цей безлад».

Зазначимо, що інформація на сайті міської ради відносно проведення сьогодні земельних торгів дійсно відсутня.

Тобто люди, які потенційно могли б взяти участь у земельних торгах і запропонувати вищу суму річної оренди для тих чи інших ділянок (всі кошти йдуть у міський бюджет), виявилися не проіфнормованими про подію.

Новий власник земельної ділянки – Вікторія Овчіннікова – дружина відомого місцевого підприємця Дмитра Овчіннікова, який у 2015-му році балотувався до міськради від “БПП” і має бізнес-зв’язки з окремими депутатами міської ради.

Андрій Клочек, інформ медіа портал «Прожектор».