Головна Новини області ЛНР та ДНР проти перебування у складі України

ЛНР та ДНР проти перебування у складі України

0
ПОШИРИТИ

Учасники тристоронньої контактної групи "Україна-ОБСЄ-Росія" попередньо домовилися про наступну зустріч через 7-8 днів.  Про це в ефірі "Комерсант FM" заявив "прем'єр" самопроголошеної ДНР Олександр Захарченко, пише Інтерфакс.  За його словами, глави "народних республік" планують внести в угоду пункт про додання їм незалежності від України.

При цьому, за його словами, "розмова про особливе або відкладеному статусі для ДНР і ЛНР носять попередній характер".

"Там тільки починається розмова з приводу ДНР і ЛНР. Розмова буде йти про введення особливого статусу або відкладеного статусу. І якщо це не буде прийнято, то протокол взагалі не матиме сили. Це просто попередні наміри", – повідомив він.

"Попередньо домовилися через 7-8 днів знову зустрітися. Вони повинні висловити свої побажання за цей час. За попередньою домовленістю буде розширена група. З апарату президента України повинні були приїхати люди. Прізвищ ще не знаю – в процесі узгодження", – заявив Захарченко.

За його словами, від Донецька-Луганська "буде Пургін, Карякін, від Росії – Зурабов".

Як відомо, 5 вересня у Мінську відбулися переговори за участю другого президента України Леоніда Кучми, посла Росії в Україні Михайла Зурабова, спецпредставника ОБСЄ ladyera Хайді Тальявіні, лідерів бойовиків "ДНР" Олександра Захарченка та Андрія Пургіна, а також голови "ЛНР" Ігоря Плотницького.

За підсумками зустрічі між представниками України, "ДНР" і "ЛНР" за участю ОБСЄ було підписано протокол про припинення з 18:00 п'ятниці вогню на Донбасі.

6 вересня президенти України та РФ провели телефонну розмову, в ході якої дійшли згоди, що "режим припинення вогню" на південному сході України в цілому виконується.

Джерело: Українська правда