Головна Новини області Китай скупив кіровоградські яйця?

Китай скупив кіровоградські яйця?

0
ПОШИРИТИ

IMG_7590Яйця в Кіровограді значно додали в ціні. Ми вирішили з'ясувати, у чому тут причина й пішли на Колгоспний ринок. Що ж, справді, ціни кусаються, попри широкий вибір – на колір, розмір і т. д. Так, продавці від птахофабрик, які не захотіли себе назвати, правлять по 12-12,50 за десяток, а бабців молочному ряду просять 25 – бо домашні. Щоправда, за воротами жіночки віддають домашні яйця по 17-18 гривень. Безсумнівно, ціни порвняно з літніми місяцями зросли суттєво.

Ось, що з цього приводу зазначають на сайті Державної інспекції України з контролю за цінами

" На відміну від цінової ситуації у січні-травні 2013 року, коли для значної частини регіонів було характерне зниження рівня середніх роздрібних цін на яйця (курячі), у продовж червня-жовтня 2013 року було зафіксовано підвищення рівня середніх роздрібних цін в умовах зростання оптово-відпускних цін виробників, що по суті є сезонним явищем, та пов’язано з підвищення оптово-відпускних цін виробників в умовах збільшення споживчого попиту та меншою пропозицією від виробників (у порівнянні з обсягом пропозиції навесні). Відтак, станом на 01.11.2013 середня роздрібна ціна по Україні була на рівні 11,48 грн./дес., що на 23,4% (2,18 грн./дес.) перевищувало ціну на кінець 2012 року, при цьому за жовтень рівень середньої роздрібної ціни по Україні підвищився на 10,7% або 1,11 грн./дес. (у порівнянні з ціною станом на 01.10.2013)."

Що ж, контролери за цінами не вбачають аномалій – усе по сезону. А що ж кажуть самі продавці? Бабуся Галя, що торгувала біля воріт Колгоспного ринку сумно зазначила:

 -Так корми ж які дорогі! Ось купиш відро зерна для курей, а дивитися немає на що!

Пані Ніна із молочного ряду вважає так, як і чиновники Держінспекції – lady-era pills перестали кури нестися, бо холод не за горами. Проте почули ми ще одну авторитетну думку, яка, можливо, не позбавлена сенсу. Виявляється, наші яйця дуже котируються в Туреччині й Китаї, тож вони закупляють їх партіями, відповідно, у країні утворився дефіцит і ціни поповзли вгору. Що ж, як би там не було, а на Новий рік із олів'є буде сутужно.