Головна Новини Кіровоградським лікарям є чим пишатися

Кіровоградським лікарям є чим пишатися

0
ПОШИРИТИ

Нашій обласній медичній галузі є чим пишатися. Ми маємо багато професійних лікарів, широкий позитивний досвід у лікуванні складних хвороб. Звісно, що не все й не відразу… Так, хірургічне проктологічне відділення Кіровоградської обласної лікарні святкує славний ювілей – 45-річчя від дня створення.

Воно було відкрите в далекому 1973 році. Початок не був легким. Справа в тому, що з кінця 1972 року обласна лікарня розміщувалася на територію школи-інтернату, і кожне відділення відбудовувало для себе виділене приміщення. Проктології було виділено половину 3-го поверху в приміщенні дівочого гуртожитку, тож весь персонал займався відбудовою проктологічного відділення як підсобники. Із гуртожитку зробили палати, перев’язочний, ректоскопічний, маніпуляційний кабінети, операційну та інші приміщення. Відбудова тривала 6 місяців, згадували лікарі на святкуванні ювілею.

Зараз щорічно у відділенні понад 800 хворим надається спеціалізована допомога з різноманітними захворюваннями: гемороєм, анальними тріщинами, парапроктитами, кістами та абсцесами куприка, дивертикульозом, хворобою Крона, неспецифічним виразковим колітом, тощо. Воно співпрацює з Українським проктологічним центром Департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України, Київською, Дніпропетровською і Харківською Медичною академією після дипломної освіти, кафедрою хірургії і проктології та ін.