Головна Новини області Кіровоградські тарифи не витримують жодної критики: завищують у 5 разів, а якості...

Кіровоградські тарифи не витримують жодної критики: завищують у 5 разів, а якості немає

0
ПОШИРИТИ

В обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету відбулася спільна з ФПО прес-конференція на тему: «Порушення на ринках житлово-комунальних послуг». За словами начальника обласного відділення Олександра Корнюші, одним із основних напрямів в роботі територіального відділення Антимонопольного комітету є виявлення та припинення порушеньу вигляді зловживань монопольним становищем на ринках житлово-комунальних послуг. Висока вартість тарифів, практично систематичне, не в повному об’ємі надання послуг на цих ринках, погана якість і постійне повідомлення громадян про те, що діючий тариф не покриває витрати суб’єктів господарювання (виконавців цих послуг), про необхідність постійного підвищення тарифів провокує соціальне обурення, породжує скарги.

Олександр Корнюша підкреслив, що тарифи та послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій (квартирна плата) формуються комунальними підприємствами, які створені, lady era pills підконтрольні та підзвітні органам місцевого самоврядування. Постійне підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги,  вважає він, не вирішить питання їх якості та надання в повному обсязі. Підстави так говорити дають проведені територіальним відділенням дослідження ринку відповідно до вимог закону та виявлені порушення конкуренційного законодавства як суб’єктами господарювання, так і органами місцевого самоврядування.

Які ж конкретно виявлені порушення? Зокрема, КРЕПами формувалися і застосовувалися завищені тарифи за окремими видами робіт: електропостачання ліфтів, фарбування будинкового газопроводу, прибирання прибудинкової території, технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем тепло-, водопостачання, водовідведення, ремонт внутрішніх водостічних труб. В окремих випадках розраховувався та застосовувався тариф за видом робіт «фарбування будинкового газопроводу», який був завищений в 5 разів. В діяльності, а точніше у бездіяльності КРЕПів виявлені й інші порушення, наприклад, неукладання в порушення вимог ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» зі споживачами письмових договорів, введення та застосування тарифів раніше, ніж передбачено законодавством. Тобто, споживач не може захистити себе, він не знає своїх прав, не володіє, яку кількість послуг та з якою періодичністю повинні надавати виконавці, які якісні показники таких послуг, окрім того, його змушують оплачувати новий тариф раніше, ніж передбачено законодавством.

            Тарифи зобов’язано привести до економічно обґрунтованого рівня, усунути наслідки порушень, тобто, повернути громадянам зайво нараховані та стягнуті кошти. За результатами цієї роботи на всіх суб’єктів господарювання накладено штрафні санкції, обсяг перерахунків, за попередніми даними, повинен скласти сотні тисяч гривень. До речі, штрафні санкції не ляжуть на плечі споживачів. Порядком формування тарифів не передбачено зарахування штрафних санкцій за порушення законодавства про захист економічної конкуренції до складу витрат при формуванні тарифів.

  У роботі прес-конференції взяв участь голова обкому профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення Борис Павлович Богданов.

  Джерело: Прес-центр ФПО