Головна Новини області Кіровоградські профспілки відсвяткували 65-річчя!

Кіровоградські профспілки відсвяткували 65-річчя!

0
ПОШИРИТИ

петров2Багато цьогорічна осінь на славні дати. Ось і Кіровоградському обласному профспілковому об’єднанню виповнюється 65 років. Із цієї нагоди у ФПО відбулося урочисте засідання Ради Федерації профспілок області.

Як заявив голова ФПО С. Ю. Петров, на 65-річному шляху вдалося зробити

чимало: з’явився досвід організації страйків і впливу на владу, серйозні ladyera напрацювання в підвищенні ефективності в переговорних процесах. ФПО за те, щоб відносини з органами влади та роботодавцями з’ясовувалися через переговори. Не можна ставати в «глуху» опозицію до влади. Саме ФПО була ініціатором створення обласної ради соціального партнерства. Сьогодні це тристороння соціально-економічна рада, яка має дуже широкі права. З прийняттям закону про соціальний діалог профспілки отримали механізм його реалізації через укладення територіальної угоди. Угода забезпечує представництво профспілкової сторони в структурах влади, можливість впливати на вирішення всіх соціально важливих питань для членських організацій.  Але багато ще й не зроблено, тому працювати є над чим. Важливо змінити ставлення до організації всередині самої профспілки – небайдужість кожного спілчанина сприятиме виконанню захисних функцій.

Добрим словом С. Петров згадав і ветеранів профспілкового руху, тих, хто творив історію міжспілкового об’єднання в області.

У роботі засідання Ради ФПО взяли участь голова ФПУ Ю. Кулик, голова облради М. Ковальчук, заступник голови облдержадміністрації В. Рєзнік, голова обласного об’єднання організацій роботодавців П. Штутман, міський голова О. Саінсус.

Зокрема, Юрій Кулик, вітаючи ювілярів, відзначив високий рівень співпраці профспілок, влади й роботодавців, так, наприклад, у рамках соціального діалогу обговорювався проект Державного бюджету на 2014 рік. У своєму виступі голова ФПУ окреслив і ті проблеми, над якими сьогодні працює ФПУ, зокрема, підвищенням іміджу профспілок і залучення до цієї роботи на постійній основі загальнонаціональних телеканалів, підписанням Генеральної угоди, підвищенням зарплати бюджетникам, прийняттям у парламенті проекту нового Трудового кодексу тощо. Ю. М. Кулик торкнувся і такої болючої на сьогодні теми як затримка казначейством коштів. «Це непорядок, виплати лікарняних повинні виплачуватися вчасно – ці питання треба брати під свій контроль», – заявив лідер українських профспілок.

На знімку: С. Петров та Ю. Кулик.