Головна Новини Кіровоградщина: квітують чорнобривці (Фото)

Кіровоградщина: квітують чорнобривці (Фото)

43
ПОШИРИТИ

Хіба можна уявити Україну без чорнобривців? Це – наша улюблена квітка, це –  частина нашої національної ідентичності.

Багато чорнобривців квітують і на Кіровоградщині. Зайдіть у буд-який сільський двір, і вас зустрінуть золотоголові (повняки!)чи темно-червоні чорнобривці.

Подорожуючи областю, не раз бачили їх на подвір’ях українців. А чим ще відомі ці українскі символи? Гарними лікувальними властивостями.

Тагетес (чорнобривець) має жовчогінну дію і навіть невелика порція чаю або відвару помітно посилює виділення сечі. Ця рослина має широкий спектр дії на роботу органів, вона сприятливо діє на роботу печінки і нирок, знімає запалення, прибирає відчуття болю.

Настій для цієї мети готується з столової ложки подрібнених квітів на склянку окропу, приймати до чотирьох разів на день по дві столові ложки.

Антисептичну та антивірусну, антибактеріальну і антигрибкову властивість. Біологічно активні речовини рослини згубно діють на віруси, грибки і бактерії, на Русі тагетес застосовували як потогінний засіб. Тому корисно пити чай з квітами чорнобривців в період респіраторних захворювань, застуд та епідемій грипу.

Настій для інгаляцій. У заварник покладіть 5 подрібнених бутонів, залийте 300 мл окропу, укутайте рушником і потримайте, хвилин п’ять. Після цього через носик заварника вдихайте пари, насичені ефірними маслами (спочатку через ніс, після через рот). Допомагає при нежиті і гаймориті.