Головна Надзвичайні події Кіровоградщина без голови: як це вплинуло на роботу влади

Кіровоградщина без голови: як це вплинуло на роботу влади

11
ПОШИРИТИ

Вже три тижні як Кіровоградська область не має голови обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, 25 червня голову КОДА було звільнено з посади та в той же день його затримали на хабарі.

Наші колеги, журналісти центральноукраїнського бюро новин CBN зробили власне дослідження та спитали заступників голови Кіровоградської ОДА, як їм працюється, залишившись «на господарстві».

Треба зауважити, що потрапити в приймальні заступників колишнього губернатора не так і просто: спроби «пройти з розгону», телефонні дзвінки та прохання «зателефонуйте нам» не увінчалися успіхом. Зрештою, троє з чотирьох держслужбовців погодилися дати інтерв’ю.

Журналісти поставили заступникам лише два запитання: як працює структура без першої особи, і як вони самі оцінюють ситуацію з колишнім губернатором?

Першим відгукнувся перший заступник голови ОДА Ігор Кузьмін: «В цілому ОДА працює в штатному режимі, і районні державні адміністрації також виконують поставлені завдання. Відповідно до закону, на період відсутності голови адміністрації його функції виконує перший заступник. Тобто я.». Ігор Кузьмин зазначив, що слідкувати за діяльністю держадміністрації можна на офіційному сайті або на сторінці в Фейсбук.

Заступник голови Кіровоградської ОДА Світлана Лобанова: «Як ми працювали, так і працюємо, виконуємо свої обов’язки. Звичайно, зараз перший заступник виконує обов’язки голови, тобто, скажімо так, і на область працює, і свої посадові обов’язки він теж повністю виконує. Тобто на нього йде подвійне навантаження. Усе інше по напрямках. Працюють заступники, як і працювали.».

Не відмовилася від коментаря і одна з найактивніших функціонерок Кіровоградської ОДА, заступник голови обласної адміністрації Тетяна Волинець, хоча і була зайнята: «У мене зараз нарада йде. Що значить, як мені працюється без керівника? Все гарно, всі працюють у режимі, тому що всі люди професійні й знаходяться на своїх місцях. Є директори департаментів, є започатковані програми, є проєкти. Усе рухається, усе впроваджується.».

Відповідь на друге запитання теж була досить прогнозованою, все-таки корпоративна солідарність, командна гра і все таке.

Ігор Кузьмін: «Я не можу давати оцінку, це не моя компетенція – давати оцінку тому, що відбулося. Є правоохоронні органи, є суд. Я не знаю, як буде, тому що є закони і є відповідальність. Ось і все».

Світлана Лобанова: «Як ми можемо оцінювати, якщо ми з преси читаємо, так, як і ви? Що ви пишете, те ми й читаємо, офіційно нам ніхто не повідомляв. Для нас це була така ж несподіванка, як і для всіх інших. Я цього не розумію, кажу вам чесно, як жінка, як фахівець, як керівник».

Тетяна Волинець: «Ну, я таке не коментую. Я не коментую таке. І по-людському, як ви кажете, не коментую».

Як коментуюь самі журналісти CBN: «Виходить, що системі все одно: був губернатор Балонь чи ні – бюрократичний механізм продовжує працювати, як ні в чому не бувало, і в цьому, напевно, найбільший недолік вертикальної моделі управління. Ми на досвіді колишнього керівництва області добре знаємо, що багато що залежить від ініціативи першої особи області, правда, ініціативи бувають різні…»