Головна Новини області Кіровоградщина: недовіра керівникам

Кіровоградщина: недовіра керівникам

4
ПОШИРИТИ

Керівникам висловили недовіру. 16 лютого у міському палаці культури відбулася сьома позачергова сесія

міської ради сьомого скликання за участі 27 депутатів та міського голови. Перед початком обговорення питань порядку денного міський голова Валентин Козярчук проінформував присутніх про події, які відбувалися на території СП ТОВ "Світловодськпобут" у понеділок, 15 лютого. Спроби зміни керівництва підприємства він назвав нелегітимними, подякував депутатам і представникам громадськості за те, що не залишилися байдужими і стали на захист комунального майна, пояснив, що ці події і стали причиною скликання позачергової сесії.

Депутати заслухали інформацію Анатолія Кучугурного про роботу тимчасової контрольної комісії з питань діяльності СП ТОВ "Світловодськпобут". Висновки невтішні – порушення закону тривали від дня заснування підприємства.

Далі з проектом рішення "Про скасування рішень виконавчого комітету Світловодської міської ради" виступила Надія Мальцева, яке було підтримано депутатами і вже набуло чинності за №98.

На підставі протоколу тимчасової контрольної комісії від 25.01.2016 року, звернення громадських організацій "Гроза" та "Міська варта" від 03.02.2016 року, з огляду на явний протиправний характер та перевищення повноважень виконавчого комітету, керуючись пунктами 15, 30 ч.1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" міська рада вирішила: скасувати наступні рішення виконавчого комітету Світловодської міської ради, якими в супереч норм чинного законодавства України видано дублікати свідоцтв про право приватної власності на майно територіальної громади м. Світловодська:

– від 15.03.2007 року №685 "Про видачу дубліката свідоцтва №135 на цілі будівлі котельні №5 по вул. Артема, 4-а СП ТОВ "Світловодськпобут";

– від 26.04.2007 року №931 "Про видачу дубліката свідоцтва на будівлю пускового комплексу першої черги квартальної котельні №1а по вулиці Скубіївській, 2 СП ТОВ "Світловодськпобут". Цим рішення також ініціюється проведення незалежної аудиторської перевірки діяльності СП ТОВ "Світловодськпобут" за рахунок резервного фонду міського бюджету.

Депутати заслухали начальника світловодського відділу поліції Андрія Гулого, який коротко проінформував про події, що відбувалися на території СП ТОВ "Світловодськпобут". Зі слів Гулого правоохоронці забезпечували роботу підприємства та громадській порядок. На підставі звернень громадян зареєстровані кілька кримінальних проваджень, які наразі розслідуються кваліфікованим слідчим.

З проектом рішення "Про створення комунального підприємства та затвердження статуту" виступила Тетяна Ковальчук-Москаленко. Після нетривалого обговорення, депутати вирішили відправити проект на доопрацювання і розглянути його 18 лютого на черговій сесії міської ради.

Далі слово надали громадській активістці Людмилі Павловській, яка детально розповіла про незаконність та протиправність створення СП ТОВ "Світловодськпобут" і численні оборудки з переведенням комунального майна у приватну власність.

Проектом рішення "Про розгляд звернення громадських організацій" представив колегам Олександр Молчанов.

У преамбулі рішення, яке було затверджено і набуло чинності за №99, зокрема, написано: в період перебування колишніх керівників СП ТОВ "Світловодськпобут" Яременка О.С., Михайлика В.А. на посаді генерального директора за рахунок коштів підприємства було придбано техніку та технічні засоби, які призначались для власного користування: два легкові автомобілі "SHKODA", легковий автомобіль "TOYOTA CAMRY" вартістю 336694 грн., моторний човен "Buster" вартістю 398000 грн., причіп автомобільний UMS BOAT вартістю 35000 грн., кавова машина "Philips Saeco Minuto" вартістю 12625 грн., планшет "Apple ipad 4" вартістю 8440 грн., мобільний телефон "Samsung Galaxy" вартістю 5380 грн., смартфон "Apple Neverlock 5s" вартістю 7200 грн., смартфон "Apple Neverlock 5s Gold, 32 GB" вартістю 8390 грн. смартфон "Сaterpiller CAT B15" вартістю 3600 грн. у кількості 5 шт., монопод "SP REMOTE POLE 39" вартістю 3588 грн., безслідно зникли насоси WILO вартістю 115848 грн., засувки вартістю 115000грн.

Окрім того, 09.06.2011 року між ПАТ "Український інноваційний банк" з одної сторони та СП ТОВ "Світловодськпобут" з іншої сторони було укладено кредитний договір №201115 відповідно до умов якого СП ТОВ "Світловодськпобут" було відкрито не відновлювальну кредитну лінію з лімітом заборгованості 6 000 000 грн. до 09.06.2016 року.

Зобов’язання позичальника за кредитною угодою були забезпечені договором поруки відповідно до якого поручителем за зобов’язаннями по кредиту СП ТОВ "Світловодськпобут" виступив Яременко Сергій Олександрович, який в той час був керівником підприємства. За умовами договору поруки поручитель Яременко С.О. у разі виникнення заборгованості підприємства перед ПАТ "Укрінбанк" несе солідарну відповідальність перед Банком, як і позичальник, зокрема повернення основного боргу, процентів/комісії за користування кредитом у розмірі визначену договором кредиту, неустойки у випадках та розмірі, що передбачені договором.

Слід також зазначити, що за вищевказаним договором було укладено і іпотечний договір №201115/S-1 відповідно до якого іпотекодавець (СП ТОВ "Світловодськпобут") з метою забезпечення виконання передбачених Кредитною угодою зобов’язань передав у іпотеку нерухоме майно – комплекси будівель котелень №1–а, №2, №5, №6. Укладено договір застави №201115/S-2 відповідно до якого передано у заставу майно за згодою сторін оцінене за балансовою вартістю 2660308 грн., обладнання котельні №2, обладнання котельні №6, обладнання котельні №5, обладнання котельні №1-а.

19.05.2011 року відповідно до Статуту СП ТОВ "Світловодськпобут" були проведені збори засновників товариства (ТОВ "Політрейд" та Світловодська міська рада в особі міського голови Котенко Ю.М.) згідно до яких було надано згоду засновників на отримання в ПАТ "Укрінбанк" кредиту в розмірі 6 000 000 грн. на поповнення обігових коштів на 60 місяців з наданням у забезпечення виконання угоди в заставу майно котелень: №№ 1а, 2, 5, 6 та уповноважено генерального директора СП ТОВ "Світловодськпобут" Яременка С.О. на підписання відповідних угод.

На підставі постанови Національного Банку України від 24 грудня 2015 року №934 "про віднесення ПАТ "Укрінбанк" до категорії неплатоспроможних, виконавчою дирекцією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) прийнято рішення від 24.12.2015 року №239 "Про запровадження тимчасової адміністрації у ПАТ "Укрінбанк" та делегування повноважень тимчасового адміністратора Банку".

Сума заборгованості за кредитною угодою №201115 від 09.06.2011 року з урахуванням штрафних санкцій станом на грудень 2015 року сягнула 7 261 846, 54 грн., що дає можливість ПАТ "Укрінбанк" пустити все це майно з молотка під порізку на металобрухт і залишити місто Світловодськ без централізованого опалення.

Стало також відомо про те, що частина отриманого кредиту була переведена СП ТОВ "Світловодськпобут" в готівку через конвертаційний центр – Приватне підприємство "Ресурсплюс" в м. Кременчук. По даному факту зараз проводить перевірку Управління ДСБЕЗ у Кіровоградській області.

Враховуючи вищевикладене та розглянувши звернення громадських організацій і протокол тимчасової контрольної комісії з питань діяльності СП ТОВ "Світловодськпобут" від 25.01.2016 року, керуючись ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування", світловодська міська рада вирішила: висловити недовіру міської громади колишнім генеральним директорам СП ТОВ "Світловодськпобут" Яременку С.О. та Михайлику В.І. Клопотати перед Президентом України Порошенком П.О., прем’єр-міністром Яценюком А.П. про відсторонення з посади керівника філії "Кременчуцька ГЕС" ПАТ "Укргідроенерго" Яременка С.О. з розслідуванням всіх фактів зловживань і юридичною оцінкою його дій.

Джерело: Світловодськ