Головна Новини області Кіровоградці, пам’ятайте, вам повинні надати платіжні термінали!

Кіровоградці, пам’ятайте, вам повинні надати платіжні термінали!

0
ПОШИРИТИ

Суб’єкти господарювання, які проводять діяльність у сфері продажу товарів, громадського харчування та послуг і які, відповідно до закону, використовують реєстратори розрахункових операцій, зобов'язані забезпечити можливістьздійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням електронних платіжних засобів. Кількість платіжних терміналів повинна становити не менше ніж 50 відсотків кількості реєстраторів розрахункових операцій (РРО), а в разі наявності одного касового апарату суб’єкт господарювання зобов’язаний забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів.

При цьому, розрахунки мають забезпечуватися за допомогою не менше трьох платіжних систем, однією з яких має бути багатоемітентна платіжна система, платіжною організацією якої є резидент України. До таких систем належать VISA і MasterCard.

Не зобов'язані встановлювати спеціальні платіжні засоби:

– заклади громадського харчування закритого типу, які обслуговують певний контингент споживачів, зокрема: особовий склад Збройних сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств;

– суб‘єкти господарювання, які не застосовують РРО;

– суб‘єкти господарювання, які здійснюють діяльність у населених пунктах з кількістю населення менше 25 тис. осіб;

– підприємства торгівлі з торговельною площею до 20 кв. м (крім АЗС).

Слід врахувати, що фізичні особи-підприємці, які перебувають на єдиному податку не зобов’язані використовувати спеціальні платіжні термінали, так як вони не зобов’язані застосовувати у розрахунках РРО.

За обмеження або відмову lady era pills в реалізації прав споживачів щодо використання електронних платіжних засобів на суб’єктів господарської діяльності накладається штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 8500 грн. (постанова Кабінету Міністрів України від 02.10.2013 р. №727, діє з 17.10.2013 р.).

Слід врахувати, що сліп, надрукований на платіжному терміналі, не є розрахунковим документом у розумінні Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 №265/95-ВР. Тобто використання платіжного терміналу не замінює РРО.

Контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог щодо здійснення розрахунків з використанням електронних платіжних засобів здійснюють органи Міндоходів. Контроль за забезпеченням захисту прав держателів електронних платіжних засобів на здійснення зазначених розрахунків – Держспоживінспекція України.

Обов’язок щодо проведення розрахунків з покупцями за допомогою електронних платіжних засобів встановлено частиною 2 статті 17 Закону України „Про захист прав споживачів” від 12.05.1991 №1023-XII, пунктом 14.19 Закону України „Про платіжні системи та переказ коштів в Україні” від 05.04.2001 №2346-III та постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2010 №878 „Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів”.

Джерело: Прес-служба ГУ Міндоходів  у Кіровоградській  області