Головна Новини області Кіровоград: за оренду комунального майна потрібно платити

Кіровоград: за оренду комунального майна потрібно платити

0
ПОШИРИТИ

Про це стало відомо на прес-конференції, що відбулася 18 червня в обласній раді. Тема прес-конференції звучала так: "Про використання приміщень обласної комунальної власності для розміщення громадської організації "Інформаційно-ресурсний центр".

Вона стала відповіддю на публікації: у газеті "Кіровоградська правда" від 17 червня 2014 року № 43 під назвою "У Кіровограді планують відкрити молодіжний центр розвитку" та на сайті "Новини Кіровоградщини" – "Чорноіваненко хоче ресторан замість молодіжного центру розвитку".

На прес-конференції виступили: голова постійної комісії обласної ради з питань власності ефективного використання майна та приватизації Микола Корецький, начальник відділу обліку, відчуження та управління майном управління майном виконавчого апарату обласної ради Андрій Шепель і начальник комунального підприємства по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради Тадеуш Шилюк.

Микола Корецький роз'яснив, що Кіровоградська обласна громадська організація "Інформаційно-ресурсний центр" дійсно орендує в будівлях комунального підприємства по управлінню будинками Кіровоградської обласної ради (договір оренди № 189 від 2 серпня 2011 року (із змінами та доповненнями) терміном дії по 30 червня 2014 року) два приміщення у м. Кіровограді:

на першому поверсі по вул. В.Чміленка, 53а – 28 квадратних метрів (орендує з 2 серпня 2011 року)

на другому поверсі по вул. В.Чорновола, 31 – 192,1 квадратний метр (орендує з 29 листопада 2013 року).

При цьому, на підставі рішення обласної ради від 20 вересня 2013 року № 522, вказаній громадській організації було встановлено пільгу – визначено  розмір орендної плати 1 гривня за квадратний метр у місяць. Проте зазначену пільгу встановлено лише на термін до 30 червня 2014 року.

13 травня 2014 року постійна комісія обласної ради з питань власності, ефективного використання майна та приватизації розглянула питання щодо продовження дії договору оренди та прийняла рішення № 841, згідно з яким дозволила продовжити термін дії договору до 30 червня 2016 року. Разом з тим, оскільки термін дії пільги з орендної плати спливає наприкінці цього місяця, а відповідного рішення обласною радою про його пролонгацію не прийнято, комісія визначила, що орендну плату має бути розраховано відповідно до Методики розрахунку орендної плати, затвердженої рішенням обласної ради від 27 липня 2012 року № 333, як і для всіх інших громадських організацій – на підставі орендних ставок, затверджених Методикою розрахунку орендної плати для державного майна, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 жовтня 1995 року № 786:

річна орендна плата визначається у розмірі 3% від незалежної оцінки майна для орендованої площі не більш ніж 50 метрів квадратних і 7% – для площі понад 50 метрів квадратних.

Отже, як бачимо, депутати не могли прийняти інше рішення, оскільки законослухняні громадяни діють лише в межах Закону.

Не погодившись із рішенням комісії, 10 червня 2014 року директор Кіровоградської обласної громадської організації "Інформаційно-ресурсний центр" Ірина Жарова направила голові обласної ради лист за № 18/01 із проханням переглянути умови оренди та повернути громадській організації пільгу з орендної плати. Зважаючи на вимоги рішення обласної ради від 29 вересня 2006 року № 61 "Про управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області", дане звернення направлено на розгляд постійної комісії обласної ради з питань власності, ефективного використання майна та приватизації, яка, у свою чергу, повноважна внести дане питання на розгляд чергової сесії обласної ради. Тож, остаточне рішення, як запевнив Микола Корецький, будуть приймати депутати обласної ради.

Учасники прес-конференції пояснили, що питання відкриття ресторанів чи інших розважальних закладів на базі орендованих громадською організацією "Інформаційно-ресурсний центр" приміщень в обласній раді не розглядається.

Також слід нагадати, що ремонт орендованих приміщень було зроблено ще наприкінці минулого року за рахунок коштів обласного бюджету (кошти в сумі 275,94 тисяч гривень було виділено орендодавцю (балансоутримувачу) даного приміщення – комунальному підприємству по управлінню будинками обласної ради, яке забезпечило проведення ремонту), приміщення повністю готове до роботи, обладнано меблями, проведено всі необхідні комунікації. Проте уже півроку стоїть зачиненим і не приносить користі територіальній громаді.

На прес-конференції свою позицію також представила і директор Кіровоградської обласної громадської організації "Інформаційно-ресурсний центр" Ірина Жарова, яка не дала зрозумілої відповіді – чому до цього часу не було відкрито молодіжний центр, приміщення для якого було виділено ще в листопаді минулого року. Спочатку вона зазначила, що відкриття планувалося на січень 2014 року, а тоді було перенесено на невизначений термін. Також директор центру розповіла про свою "плідну" роботу з реалізації різноманітних грантових проектів, про значну кількість яких присутні журналісти раніше нічого lady-era pills не чули. Відповідаючи на запитання журналістів, Ірина Жарова також перерахувала громадські організації, яким ресурсний центр допомагає функціонувати – це "Флора", "Територія успіху", правозахисна організація "Опора", організація інвалідів "Серце матері", благодійний фонд "Розвиток Кіровоградщини", громадська організація Олексія Хмари Transparency International, ресурсний центр "Гурт" (місто Київ), громадська організація "Анго" (місто Черкаси), громадська організація "Народний контроль", Компаніївська районна організація "Взаємодія". На скільки відомо, більшість із цих організацій успішно функціонували і були відомими в області й до ресурсного центру, а ресурсний центр "Гурт" і громадська організація "Анго" взагалі є організаціями – своєрідними донорами, в яких будь-яка громадська організація може виграти кошти на реалізацію проектів. За словами директора центру, у його приміщеннях постійно проводяться тренінги та навчання на безоплатній основі для будь-яких громадських організацій області, а також працівники центру на волонтерській основі допомагають усім бажаючим у написанні проектів для різноманітних грантів.

У результаті відвертого спілкування під час прес-конференції стало відомо, що в області немає жодної громадської організації, яка сплачувала б за оренду комунального майне 1 гривню за метр квадратний, окрім Кіровоградської обласної громадської організації "Інформаційно-ресурсний центр", і ще  займала б приміщення сумарною площею 220 квадратних метрів. При цьому відповідно до згаданої постанови Кабінету Міністрів України орендна плата мала б становити близько 7 тисяч гривень у місяць.

На завершення Микола Корецький, як голова постійної комісії обласної ради з питань власності ефективного використання майна та приватизації, запевнив журналістів і всіх присутніх, що депутати обласної ради розглянуть звернення громадської організації та приймуть виважене рішення, але в будь-якому разі обласне комунальне майно буде працювати на громаду. Також Микола Іванович повідомив журналістам, що робота постійної комісії обласної рада.

Джерело: Прес-служба облради