Головна Новини області Кіровоград: надровикористання без участі громад неможливе

Кіровоград: надровикористання без участі громад неможливе

0
ПОШИРИТИ

Сьогодні в обласній раді відбулася нарада за участі керуючого справами виконавчого апарату Кіровоградської обласної ради, голови постійної комісії з питань ЖКГ, будівництва та використання природних ресурсів, директора департаменту

екології та природних ресурсів, а також представників департаменту інфраструктури та промисловості ОДА.

Метою зібрання було обговорення  постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1173, якою, серед іншого внесено зміни до Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 №615.

На даний час згідно з пунктом 9 згаданого порядку дії щодо погодження видачі спеціального дозволу на користування надрами ( з Мінприроди, Держгірпромнаглядом та відповідним органом місцевої ради ) здійснюється Держгеонадра України без залучення заявника .

where can you buy arestin ladyera Держгеонадра в одноденний термін з дня реєстрації заяви та супровідних документів має надіслати копії цих документів ( у паперовому або електронному вигляді ) до вищевказаних органів влади із установленням строку розгляду.

У разі ненадання погодження протягом встановленого строку вважається, що видача дозволу є погодженою ( ЗА ПРИНЦИПОМ МОВЧАЗНОЇ ЗГОДИ )

Враховуючи зазначене, місцеве самоврядування втрачає можливість впливу на процес видачі ліцензій на надрокористування та участі громади у таких важливих питаннях як користування природними багаствами.

За результатами проведеної наради було вирішено підготувати відповідне звернення до Кабінету Міністрів України з проханням не обмежувати право місцевого самоврядування на погодження використання та розробку надр. Також готується склад про міжвідомчої комісії з питань погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами за участі депутатів обласної ради та представників профільних департаментів.

Джерело: Кіровоградська обласна рада