Головна Новини області Кіровоград: із 20 червня – тариф 2,50

Кіровоград: із 20 червня – тариф 2,50

0
ПОШИРИТИ

Головним питанням, що розглядалося на апаратній нараді з керівниками виконавчих органів Кіровоградської міської ради, що провів секретар міської ради Іван Марковський, була так звана транспортна реформа.

Іван Марковський акцентував увагу на проблемах, на які вказують у своїх скаргах жителі, і які необхідно розвязати – це, зокрема, сполучення мікрорайонів Жадова та Лісопаркової, також Бєляєва та Лісопаркової. Також чимало скарг надходить на маршрут 1-Ц – через те, що водії відмовляються перевозити пільговиків. Інша проблема – тарифи.

– Кіровоград – унікальне місто, – зазначив Іван Марковський. – Зарплати у нас найнижчі, а тариф на проїзд – найвищий. Ми порівняли ціни на проїзд у Кіровограді та в інших містах, що приблизно схожі з ним за кількістью жителів, протяжністю маршрутів. Вище 2,50 гривні ніде немає. І при цьому у нас – найвищий коефіцієнт перевезення пільговиків (скажімо, у віниці – 1,2, а у нас – 3,75), відповідно, із бюджету дотація на перевезення одного пільговика в Вінниці становить 2,50, а у нас – 9,30. Зрозуміло, при таких коефіцієнтах ніхто субвенцію виділяти не буде.

Виконком, як відомо, підняв тариф до трьох гривень, але сесія міської ради його рішення скасувала. Та, крім рішення виконкому, з перевізниками ще й укладено угоди, вони залишилися і діють. Тому ми зібрали на минулому ижні перевізників, мали з ними розмову. Пояснювали, що ніхто ні пенсії, ні зарплати, ні стипендії не піднімав, а томстріч – не мені особисто, не владі, а територіальній громаді. Сім із пяти перевізників погодилися на 2 гривні 50 копійок. А два найбільших – ПП lady era pills "Олікс" та ПАТ "Автобусний парк" – ні. Владі оголосили ультиматум. Але ми на це не підемо. Зараз готуються необхідні документи, і з 20 червня тариф буде 2 гривні 50 копійок. А ті маршрути, де перевізники відмовляться за ним працювати, замінимо на тимчасові. Крім того, висуватимуться більш жорсткі вимоги до перевезення пасажирів – дотримання графіків руху, відповідність кількості машин на маршрутах, заявлених у договорах, належне обслуговування пільговиків. Із тими, хто ці вимоги не виконує, угоди будемо розривати.

(За матеріалами вісника Кіровоградської міської ради “Вечірня газета”).

Джерело: Кіровоградська міська рада