Головна Новини області Кіровоград: буде міська програма по ОСББ

Кіровоград: буде міська програма по ОСББ

0
ПОШИРИТИ

Питання підготовки житлового фонду Кіровограда до самостійного господарювання чи обслуговування ladyera управляючими компаніями стало головною темою наради міського голови Андрія Райковича з керівниками виконавчих органів міської ради сьогодні, 8 лютого.

Начальник головного управління ЖКГ міської ради Олександр Хачатурян відзначив під час наради, що до початку 90-х років держава була власником більшої частини житлового  фонду,  який  знаходився  в  управлінні  органу  місцевого самоврядування, а державні організації будували та утримували житловий фонд.
Із приватизацією квартир у житлових будинках у 90-х роках виникла проблема в сфері утримання житлового фонду. Вона пов’язана з тим, що мешканці, отримавши право розпоряджатись власним помешканням, не усвідомили себе співвласниками всього будинку. На даний час приватизовано понад 90 % квартир а в деяких багаквартирних житлових будинках і  всі 100% квартир , але житловий фонд до цього часу так і залишилося на балансі житлово-експлуатаційних організацій.

За інформацією Олександра Хачатуряна, житловий фонд комунальної власності а Кіровограда станом на 01.02.2016 року складає  1406 багатоквартирних житлових будинків та 15 гуртожитків загальною площею  майже 2,7 млн.кв.м, у яких мешкає 117 958 громадян міста.
Наздвичайно пріоритетним напрямом удосконалення системи управління житловим фондом, на думку очільника профільного управління, є створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків  (ОСББ), як ефективний інструмент утримання житла на засадах прозорості, демократичності, колегіальності прийняття рішень та персональної відповідальності за збереження житлових будинків.

На даний час в у Кіровограді зареєстровані та функціонують лише    20 ОСББ, що становить близько 3 % всіх багатоквартирних житлових будинків міста. cialis blogs search
Сьогодні, відзначив Олександр Хачатурян, для активізації створення нових об'єднань та забезпечення функціонування діючих ОСББ в місті Кіровограді  Головним управлінням житлово-комунального господарства  розробляється  Програма “Сприяння створенню та підтримка функціонування  об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м. Кіровоград на 2016-2018 роки».
Чинне законодавство України дає право мешканцям обрати форму управління багатоквартирним будинком. Це може бути:
1)    управління багатоквартирним будинком співвласниками;
2)    управління багатоквартирним будинком управителем;
3)    управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (асоціацією співвласників багатоквартирним будинків).

Джерело: Кіровоградська міська рада