Головна Новини області Факультету іноземних мов КДПУ ім. В. Винниченка – 30 років!

Факультету іноземних мов КДПУ ім. В. Винниченка – 30 років!

0
ПОШИРИТИ

logoЦьогоріч минає 30 років, як у сьогочасному Кіровоградському державному педагогічному університеті, а тоді – у далекому 1983 році – інституті було створено факультет іноземних мов.Ця дата, звісно, дуже умовна. Адже до цього часу, із 1962 року функціонував факультет англійської мови, а ще раніше вчителів іноземної мови випускав і філологічний факультет (нині – факультет журналістики й філології).

bilous_2За словами декана факультету О. М. Білоуса, із дня створення кожен рік у житті факультету був значущим. Адже крок за кроком напрацьовувалася матеріально-технічна база, змінювався, покращувався, удосконалювався і сам процес навчання. Серед людей, які стояли у витоках створення факультету іноземних мов, варто у першу чергу згадати Б. В. Кучинського, Д. А. Євгененка, Т. Д. Зеленка, А. Є. Сушка та інших.

Наразі кількість студентів факультету іноземних форм нараховує 667 осіб. Англійській, німецькій, іспанській та російській мовам тут навчають не тільки майбутніх педагогів, а й перекладачів. Факультет тісно співпрацює з міжнародними організаціями, зарубіжними вузами, а в студентів та викладачів є можливість їздити на навчання та стажування за кордон. А не так давно на факультеті виникла й нова спеціальність – прикладна лінгвістика, під час опанування якої студентів вчать користуватися сучасними програмами перекладу та lady era pills комп’ютерної обробки текстів. Факультет іноземних мов є єдиним в Україні факультетом, який завдяки спонсорам з Німеччини та зарубіжним партнерам, долучився до найсучасніших у світі ліцензованих програм SLD Trados, Across, MemoQ, Déjà vu (DVX), Passollo, CLAT. Уміння працювати з цими програмами дає нашим випускникам великі шанси на пріоритетне працевлаштування в галузі перекладу та прикладної лінгвістики по всій Україні та за кордоном.