Головна Відео Чорний день Андрія Балоня (ФОТО, ВІДЕО)

Чорний день Андрія Балоня (ФОТО, ВІДЕО)

72
ПОШИРИТИ

Як ми вже повідомляли, на вимаганні хабара затримали голову Кіровоградської ОДА Андрія Балоня. Новина стала несподіванкою. Подробиці почали з’являлися поступово, але шокували своєю стрімкістю: спочатку на засіданні Кабміну оголошують про зняття Балоня з посади, а далі – більше. Обшуки, обшуки… В ОДА, в будинку, орендованому його родиною, у помешканні посередника при отриманні хабара. Що нині відомо?

Як повідомляє на Фейсбук відомий журналіст, редактор сайту «Цензор.НЕТ» Юрій Бутусов, на порядку денному засідання уряду у вівторок питання звільнення Балоня не ставили, рішення спустили без обговорення. Хоча насправді, затримання високопоставленого чиновника президентської влади говорить про ефективність правоохоронців, і поспішати зі звільненням було б нерозумно.

За даними джерел Цензор.НЕТ в правоохоронних органах, Балонь був затриманий в ході спільної операції НАБУ, СБУ і САП. Довірений співробітник ОДА зажадав від начальника Держспоживслужби області хабар в 1,8 мільйона гривень, щоб зберегти свою посаду. Гроші призначалися голові ОДА. Але в даному випадку Балоню не пощастило, чиновник повідомив правоохоронцям.

Перший транш хабара в 100 тисяч гривень співробітник Балоня отримав для шефа в червні 2020-го. Нині ж відбулася передача другого траншу в 250 тисяч гривень.

Одночасно із затриманням пройшли обшуки вдома у Балоня, у нього знайшли великі суми грошей, зараз їх перераховують, все без банківської упаковки, Готівка.

І у нього вдома знайшли гроші, які співробітники НАБУ позначили як хабар. При цьому знайдено багато готівки, походження яких не встановлено, не виключено, що це також побори за продаж посад.

Інше джерело, Сергій Лещенко, екс-нардеп, а нині член наглядової ради акціонерного товариства «Українська залізниця», зазначає у своєму Telegram каналі:

«Для Андрія Балоня сьогодні чорний день не тільки в кар’єрі, а й у житті. Те саме для херсонських заробітчан, яких привіз із собою на Кіровоградщину.

По-перше, Кабмін погодив звільнення Балоня з посади голови Кіровоградської ОДА. По-друге, одночасно з цим НАБУ та СБУ відпрацювали спецоперацію по хабару в 250 тис. грн. У Кропивницькому затримали посередника керівника патронатної служби ОДА Шевченка. Паралельно, за інформацією власних джерел, у Києві затримали і Балоня.

Все було прогнозовано відразу після його призначення на посаду в область. Нова команда працювала не на Президента, не на область, а на власні кармани. Землю під собою не відчували. Відкати, підряди, призначення своїх на посади. Розумні люди це бачили, а пристосуванці розказували, що це плітки.

На підтвердження вказаному задекларовані та придбані родиною Балоня Porsche Cayenne, Audi Q7. Будинок на 380 квадратів, типу знімав.

Як там кажуть: жадність фраєра погубить? Погубила!