Головна Новини області Через порушення правил дорожнього руху у м. Кіровограді знову постраждав пішохід!

Через порушення правил дорожнього руху у м. Кіровограді знову постраждав пішохід!

0
ПОШИРИТИ

Останнім часом, особливо у темний час доби і через погіршення погодних умов, все частіше відбуваються дорожньо-транспортні пригоди, у яких травмуються пішоходи. Деякі подібні дорожньо-транспортні пригоди стаються через порушення водіями правил дорожнього руху України, протеу більшості випадків винуватцями таких автопригод стають саме пішоходи – найменш захищені учасники дорожнього руху, через свідоме ігнорування ними вимог Правил. Сьогодні вранці у м. Кіровограді по вулиці Яновського, біля будинку 157, сталася дорожньо-транспортна пригода за участю пішохода. Водій іномарки скоїв наїзд на літню жінку, яка переходила проїжджу частину дороги у невстановленому місці. Жінку-пішохода з тілесними ушкодженнями доставлено до Кіровоградської обласної лікарні.   Хочеться зауважити, що з початку року лише в обласному центрі сталося 5 дорожньо-транспортних пригод, в яких постраждали 5 пішоходів, тоді як в цілому по області на сьогоднішній день зареєстровано 6 дорожньо-транспортних пригод з пішоходами, де через власну необережність одна людина загинула, а 2 – травмовані.Державтоінспекція м. Кіровограда та Кіровоградської області вкотре нагадує пішоходам, що вони є учасниками дорожнього руху, й відповідно мають як права, так і обов’язки. Пам’ятайте про це! Шановні пішоходи! Пам'ятайте:

– Переходити дорогу потрібно лише по пішохідних переходах та на зелений сигнал світлофора.

– Пішоходи повинні рухатися по тротуарах чи пішохідним доріжкам. У разі їх відсутності повинні йти по краю проїзної частини назустріч руху транспорту.

– У темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються узбіччям, повинні виділити себе за допомогою світловідбиваючих елементів на одязі.

– Пішоходи повинні переходити дорогу лише по пішохідних переходах, а у випадках їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч. Починати перехід можна, тільки якщо ви переконалися, що водії вас бачать і пропускають.

– Якщо в зоні видимості немає переходу або перехрестя дозволяється переходити дорогу під прямим кутом у місцях, де вона добре проглядається в обидва боки, і лише після того, як ви переконаєтеся у відсутності небезпеки.

– Забороняється раптово вибігати на проїзду частину дороги.

Шановні водії! Будьте особливо уважними при появі на проїжджій частині пішоходів. Погана видимість, складні погодні умови і слизька дорога заважають пішоходам швидко реагувати на виникаючу небезпеку. Дотримуйтесь правил проїзду пішохідних переходів, вибирайте швидкість руху, виходячи з дорожньої обстановки, позначайте свій транспортний засіб ближнім світлом фар.

Державтоінспекція м. Кіровограда закликає і водіїв, і пішоходів до суворого дотримання Правил дорожнього руху, уважності та обережності на автодорогах, ставлення з повагою до інших учасників дорожнього руху. Пам'ятайте, що від нас з вами залежить безпека на дорогах!