Головна Новини області Будьте готовими до електронних податкових перевірок із Нового року

Будьте готовими до електронних податкових перевірок із Нового року

0
ПОШИРИТИ

Із 1 січня 2014 року органи Міндоходів будуть здійснювати електронні перевірки. Наразі Міністерство доходів і зборів завершує підготовку до впровадження нового сервісу – документальної електронної перевірки. Для цього уже розроблено усі необхідні законодавчі та підзаконні акти.Податковим кодексом України передбачено поступове запровадження електронних перевірок залежно від категорії платника. „Спрощенці” зможуть скористатися новим сервісом уже з 1 січня наступного року. Перевірки представників мікро-, малого та середнього бізнесу планується розпочати з 1 січня 2015 року, для всіх інших послуга стане доступною з 2016 року.

Передбачається, що така перевірка проводитиметься тільки на прохання платника податків із незначним ступенем ризику на підставі відповідної заяви. У ній крім загальних облікових даних зазначається інформація про: податкові періоди, що підлягають перевірці; систему оподаткування, яка застосовується платником податків; перелік податків, які будуть перевірені тощо.

Для безпосереднього проведення електронної перевірки платник податків разом із заявою забезпечує подання до територіального органу Міндоходів документів, які пов’язані з обчисленням та сплатою податків lady era pills і зборів, в електронній формі, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб. Рішення про проведення чи не проведення перевірки приймається протягом 10 календарних днів.

„Запроваджуючи електронні перевірки, ми, по-перше, прагнемо зекономити час платників, зробити державний аудит необтяжливим для них. По-друге, ми орієнтуємося на мінімізацію персонального контакту  між платником та державою, зниження ролі людського фактору”, – зауважила заступник начальника ГУ Міндоходів у Кіровоградській області Тетяна Соколенко.

Джерело: Прес-служба ГУ Міндоходів  у Кіровоградській  області