Головна Новини області А ви знаєте, що середа для автомобілістів – найнебезпечніший день?!

А ви знаєте, що середа для автомобілістів – найнебезпечніший день?!

0
ПОШИРИТИ

Згідно зі статистикою страхових випадків, в осінній період збільшується частота ДТП. З чим це пов'язано? У які дні стається найбільше дорожньо-транспортних пригод? Які головні причини ДТП? Ці та інші питання напередодні Дня автомобіліста,який відзначатимуть 27 жовтня, обговоримо з Анатолієм Климюком, директором департаменту врегулювання збитків СК "АІІіаns Україна", та Віктором Козорізом, головою громадської спілки "За безпеку пішоходів!"

 – Чому восени частота ДТП зростає?

А. Климюк:

 – Це пов'язано зі зростанням кількості авто на дорогах після відпусток, з тим, що день стає коротшим, із збільшенням опадів. Мінливі погодні умови провокують багато хвороб і збільшують стомлюваність, шо призводить до неправильної оцінки ситуації на дорозі. На жаль, багато водіїв це недооцінюють.

В. Козоріз:

 – Судіть самі: за оперативними даними, які оприлюднює Державна служба з надзвичайних ситуацій, у вересні цього року в Україні загинуло 439 осіб, а за 17 днів жовтня — 223 людини.

 – Чи є статистика, у які місяці фіксується найбільше ДТП?

А. Климюк:

– Листопад є "найплодовитішим" на ДТП. На цю обставину впливає настання заморозків, неприбране або невчасно прибране листя з проїжджої частини та не завжди вчасна заміна шин на авто.

 – А в які дні?

 – Наша компанія вже два роки поспіль проводить аналіз страхових випадків, і обидва рази найбільш несприятливим днем тижня для автомобілістів виявилася середа. У 2012 році цього дня відбувалося не тільки більш за все страхових випадків у цілому — 22,3%, але й найбільше ДТП зокрема — 22,1%. Та незалежно від дня тижня кількість аварій збільшується під час опадів.

В. Козоріз:

 – За даними страховиків, і у 2011 році найнебезпечнішим днем тижня для автомобілістів була середа, на яку припадало 20,5% страхових випадків. На другому місці виявився четвер із часткою 16,1%. Понеділок, що має в народі славу "дня важкого", посів лише третє місце, вівторок — четверте з показником 15,3%. Найменша ж кількість ДТП була у вихідні.

Можливо, є дані, у який період доби стається найбільше аварій?

А. Климюк:

Коли відбувається перехід зі світлого періоду доби у вечірній, тобто в сутінки, та вночі, їзда в години сутінків втомлює найбільше, адже наш зір постійно намагається впоратися з недостатньою видимістю, часто спричиненою туманом і дощами.

 – Водії якого віку найчастіше потрапляють в аварії?

В. Козоріз:

— Зазвичай водії-початківці частіше потрапляють в аварії, тому автоцивілка та поліс страховки Каско коштує для них найдорожче в усіх страхових компаніях. Особливо це стосується водіїв-початківців, яким за 35 років. Неприємності з ними трапляються у 70-80% випадків

 У такому віці люди повільніше орієнтуються, їм важче вчитися, ніж 20-річним. Водії-початківці не дотримуються дистанції та інтервалу, бо погано відчувають розміри машини, особливо жінки. Тобто стаж водіння від 1 до З років є найнебезпечнішим.

Найменш "аварійними", за статистикою страховиків, є водії віком від 26 до 55 років із водійським стажем більш ніж 9 років. Такі майже не потрап­ляють в аварії.

А. Климюк:

А от наші колеги-страховики зі Швейцарії виявили закономірність між манерою водіння і частотою ДТП та знаком зодіаку. lady era pills Страхова компанія проаналізувала близько 400 тисяч договорів автострахування і відсортувала їх за датою народження та знаком зодіаку. Згідно з отриманими даними, Водолії (21 січня-19 лютого) керують автомобілем обережніше за інші 11 знаків.

 – У яких регіонах ДТП стається найбільше?

В. Козоріз:

У тих, де найбільша кількість автомобілів, а отже, і найвиша інтенсивність дорожнього руху. За даними ДАІ, у 2013 році найбільша кількість ДТП ставалася у Києві, Донецькій, Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях. За числом жертв лідирує Донецька область, де за 9 місяців у ДТП загинуло 296 осіб, далі йдуть Дніпропетровська (275) і Київська області (272).

 – Які головні причини автоаварій? Поганий стан доріг, алкогольне сп'яніння, погода?

В. Козоріз:

 – Офіційна статистика говорить, що це найперше перевищення безпечної швидкості руху водіями, порушення правил маневрування (ризикований обгін,  виїзд на зустрічну смугу руху, недотримання дистанції і т. д). А також порушення правил проїзду перехресть та керування автотранспортом у нетверезому стані.

Статистика про вплив поганого стану доріг на аварійність є дуже сумнівною. Наприклад, за даними ДАІ, які ми отримали на наш запит, за 9 місяців 2013 року через незадовільний стан доріг в Україні сталося лише 71 ДТП, тоді як за такий самий період 2012- го – 94. У 2013 році в таких ДТП загинуло 32 особи і 118 було травмовано. тоді яку 2012-му — загинуло 47 осіб і 184 були травмовані. Різко зменшилася і кількість ДТП, які стаються через незадовільний стан вулиць. За 9 місяців цього року органи ДАІ зафіксували лише 44 такі ДТП, тоді як торік — 75.

Виходить парадоксальна ситуація: що гірші дороги і вулиці, то менше смертей на дорогах. Парадокс.

А. Климюк:

 – Згідно з дослідженням, проведеним у Великобританії, один із 10 водіїв визнав, що засинав під час керування автомобілем, а кожен четвертий — що почувався досить млявим і міг заснути за кермом…

Джерело: Експрес

Від редакції всеукраїнської газети "Діалог"

Більше про водійство, ДТП, Правила дорожнього руху, штрафи читайте в нашому додатку "Водій-авто", який вийде разом із "Далогом" вже в четвер.